Menu Zamknij

Instrumenty strunowe

Gitara klasyczna / akustyczna

od 7 lat

Kurs gitarowy prowadzony jest w dwóch trybach:

  • Profesjonalny – Na zajęciach poznajemy nuty, podstawy teorii muzyki, uczymy się improwizować. Pracujemy na utworach muzyki klasycznej oraz rozrywkowej i – oczywiście – piosenkach.
  • Wokalno-instrumentalny – Kurs dla osób, które chcą po prostu grać na gitarze piosenki i śpiewać. Same chwyty to jednak nie wszystko. Poznamy różne bicia gitarowe oraz podstawy improwizacji. Nauczymy się też dobierać akordy do piosenek.

Ukulele

Taki mały, tylko 4 struny, a jest jednym z najradośniej brzmiących instrumentów. Nauka gry jest bardzo przyjemna i prosta. Na początku kursu poznajemy podstawowe akordy i bicia, w późniejszym czasie rozszerzamy naukę o bardziej zaawansowane techniki akompaniowania i improwizację.

od 8 lat


Gitara elektryczna

od 10 lat

Jeden z najbardziej pożądanych instrumentów wśród młodzieży i dorosłych. Na zajęciach poznamy najbardziej znane gitarowe riffy i solówki świata. W późniejszych etapach przerabiamy podstawowe zagadnienia teorii muzyki, omawiamy budowę instrumentu, rodzaje wzmacniaczy i możliwości użycia efektów. Wszystko, co gitarzysta wiedzieć powinien.


Gitara basowa

Podobno są ludzie, którzy wybrali gitarę basową, bo ma mniej strun. 🙂 Gitara basowa wraz z perkusją stanowią sekcję rytmiczną, czyli podstawę każdego utworu. Na zajęciach poznajemy różne schematy rytmiczne i techniki gry (np. slap).

od 10 lat